Vertrauenswürdige Replica Uhren" />
AkredytacjaNASZE LABORATORIUM POSIADA AKREDYTACJE PCA, NR AB 1500. WYKAZ BADAŃ AKREDYTOWANYCH TUTAJ.

Aktualności

czytaj więcej »

Brak odbioru próbek - 2 maja 2024

Informujemy, że 2 maja b.r. nasz kurier nie będzie odbierał próbek.
W razie konieczności próbki można dostarczyć do laboratorium we własnym zakresie.
Przepraszamy za utrudnienia!
czytaj więcej »

Godziny pracy w okresie świąteczno – noworocznym:

Godziny pracy w okresie świąteczno – noworocznym:

czytaj więcej »

Nowe formularze do badań

 formularze zleceń do badań
czytaj więcej »

Badanie serologiczne- grypa ptasia (AI)

W związku z coraz częstszym występowaniem o tej porze roku grypy ptasiej (AI) w Polsce, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty na badania serologiczne wykonywanej z krwi drobiu. Więcej szczegółów pod adresem e-mail : labo.vet.laboratorium@gmail.com lub telefonicznie 603689502.
czytaj więcej »

NOWE BADANIA

Do oferty badań wykonywanych w naszym laboratorium dodaliśmy nowe analizy:
- Witamina B12
- Kwas foliowy

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług.
czytaj więcej »

Nowe badania PCR

Od dnia 6.04.2020 wprowadzamy nowy hormon do naszej stałej oferty badań : TESTOSTERON (dedykowany: pies,kot, świnia,bydło,koń)

Od dnia 16.03.2020 wprowadzamy do naszej stałej oferty badań PCR dodatkowe badania w kierunku obecności DNA specyficznych dla:

1.Chlamydia oraz Chlamydiophila

2. Mycoplasma VET (argininibovigenitalium, canisedwardiicynosfelisgateaemaculosummolareopalescensspumans) – kot, pies, bydło

3. FeLV

replique montre de luxe


Hublot replica
czytaj więcej »

Szerszy panel PCR DERMATOFITY

Od dnia 27.02.2020 wprowadzamy do naszej stałej oferty badań PCR badanie w kierunku obecności dermatofitów (Trichophyton, Nannizzia oraz Microsporum).

czytaj więcej »

Rozszerzamy ofertę badań serologicznych u drobiu!

Oferta badań serologicznych zostaje rozszerzona o dodatkowe badania serologiczne takie jak: FADV (adenowirusy typ 1), APV (pneumowirusy ptasie)  oraz NDV (rzekomy pomór drobiu). 
czytaj więcej »

NOWE BADANIA

Z przyjemnością informujemy, że nasze laboratorium poszerzyło ofertę o nowe badania. Wśród wprowadzonych analiz znajdują oznaczenia białek pomocnych w diagnostyce stanów zapalnych (białkoC-reaktywne, prokalcytonina), rozpoznawaniu cukrzycy (fruktozamina) oraz czynników układu krzepnięcia (takich jak: D-Dimery, fibrynogen, czas trombinowy (TT) oraz wyliczenie wskaźnika INR). 
czytaj więcej »

PODSUMOWANIE BADAŃ KLESZCZY W 2016 ROKU

W minionym roku nasze Laboratorium wykonało rekordową ilość badań kleszczy metodą PCR w kierunku obecności fragmentów DNA bakterii odpowiadających za najczęstsze choroby odkleszczowe.
  
czytaj więcej »

Nowe kierunki badań zatwierdzone przez GLW!

Od 10 października 2016 poszerzył się zakres badań zatwierdzonych przez Głównego Lekarza Weterynarii. Do nowo zatwierdzonych badań zaliczają się:
  • wykrywanie przeciwciał przeciwko Mycoplasma gallisepticum (MG) Mycoplasma gallisepticum/ Mycoplasma synoviae (MG/MS) metodą ELISA w surowicy krwi drobiu (Procedura Badawcza PB-BS/01)
  • wykrywanie przeciwciał przeciwko Mycoplasma gallisepticum (MG) metodą aglutynacji płytowej (Procedura Badawcza PB-BS/02)
czytaj więcej »

Uwaga na kleszcze!

Kleszcze mogą być wektorami groźnych drobnoustrojów!
czytaj więcej »

Badania hormonów

Laboratorium wprowadziło kolejne badania polegające na oznaczaniu poziomu hormonów. 
Wśród oznaczanych hormonów w ofercie znajdują się:
  • fT4
  • progesteron
  • kortyzol
W ofercie znajdują się również testy stymulacji ACTH oraz hamowania deksametazonem.
fake IWC
czytaj więcej »

DIAGNOSTYKA CHORÓB GOŁĘBI POCZTOWYCH

Loty gołębi pocztowych wiążą się z bardzo dużymi wymaganiami dla tych ptaków. Bardzo ważnym aspektem lotów jest stykanie się gołębi z innymi ptakami, co sprzyja rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych. Stosowanie przez hodowcę profilaktyki weterynaryjnej może pozwolić na szybką reakcję w razie wystąpienia zagrożenia zarażenia się całego stada.
czytaj więcej »

Badania real-time PCR

Kolejne badania molekularne w ofercie laboratorium - Identyfikacja fragmentów DNA specyficznych dla Mycoplasma gallisepticum oraz choroby Mareka.
czytaj więcej »

Wyniki uznawane przez Państwową Inspekcję Weterynaryjną

Laboratorium jest zatwierdzone przez Głównego Lekarza Weterynarii do wykonywania badań laboratoryjnych w kierunku izolacji i identyfikacji pałeczek Salmonella spp. z materiału biologicznego pochodzącego od zwierzą oraz środowiska chowu zwierząt zgodnie z normą PN-EN ISO 6579:2003 + A1:2007

czytaj więcej »

Zapraszamy do korzystania z naszych usług !

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani współpracą bardzo prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania oraz zorganizujemy system odbioru próbek tak by odpowiadał Państwa potrzebom.